Sugriežtintos baudos už karantino reikalavimų nesilaikymą

Nuo š.m. balandžio 3 dienos įsigalioja Lietuvos Respublikos Administracinio nusižengimo kodekso (ANK) pakeitimai, kuriais griežtinama atsakomybė bei didinamos baudos už karantino reikalavimų nesilaikymą.
ANK 45 straipsnio 1 dalyje numatyta atsakomybė už visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų ir Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimus.
Už ANK 45 straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos padarymą, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, asmeniui galės būti paskirta bauda nuo 500 iki 1500 Eur, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 1500 Eur iki 6000 Eur.
Už ANK 46 straipsnio 1 dalyje administracinio nusižengimo, t.y. Savivaldybių tarybų sprendimų ar savivaldybių administracijų direktorių įsakymų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis nevykdymą ar vykdymą ne laiku padarymą, karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, gali būti paskirta bauda fiziniams asmenims nuo 250 iki 800 Eur, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 800 iki 1500 Eur.
Priėmus Administracinio nusižengimo kodekso pakeitimus buvo išplėstas subjektų (institucijų) ratas, kuriems suteikta teisė surašyti administracinio nusižengimo protokolus dėl karantino metu įvestų ribojimų ir reikalavimų nevykdymo. Nuo šiol už karantino reikalavimų pažeidimus administracinio nusižengimo protokolus galės surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, tačiau ir policijos, Karo policija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.
Asmenims nevykdantiems tesėtų pareigūnų nurodymų ir reikalavimų karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai gali būti paskirta bauda nuo 200 iki 500 Eur, o juridiniams asmenis ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 500 iki 1500 Eur.


Share on Facebook


Ryšiai su visuomene

Raktažodžiai

advokatai advokatas advokatu bendrija Atleidimas Bankrotai Bausmės vykdymo atidėjimas Bendrija darbdavys fizinis asmuo juridinis asmuo kreditorius Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas Lizingo sutartis magnuslex nuostatų paskolos sandoriai Senaties terminas Sutuoktinių prievolės Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje vekseliai įstatų keitimas Žemės sklypo atidalijimas

Paieška

Kontaktai

Kalvarijų g. 98–37, LT-08211 Vilnius, Lietuva

+370 (5) 2199472 (tel./faks.) info@gremar.lt

2021 m. © Advokatų profesinė bendrija Markevičius, Lukoševičius ir partneriai. Be sutikimo kopijuoti ir platinti tinklapio informaciją draudžiama

Į viršų Į titulinį puslapį