Investicinių projektų patikros: ar projektų vykdytojai žino savo pareigas ir teises?

Šiais metais, besibaigiant 2014–2020 metų ES paramos  laikotarpiui ir prasidėjus 2021–2027 ES paramos laikotarpiui, bus baigiama įgyvendinti didelė apimtis projektų, kurių įgyvendinimui patikrinti į projektų įgyvendinimo vietas gali vykti ES paramą administruojančių institucijų (Inovacijų agentūra, Centrinė projektų valdymo agentūra, NMA, Energetikos agentūra) darbuotojai. Projekto patikros procesas gali sukelti daug streso, jeigu projekto įgyvendintojas neįsigilinęs į šių procedūrų atlikimą ir žino ne visas savo teises, kuriomis gali pasinaudoti patikros atlikimo metu. Dėl to gali kilti nemalonios situacijos, jeigu patikros vykdytojai tinkamai nepaaiškins arba neišsamiai, formaliai paaiškins patikros proceso tikslus ir jo administravimo detales, bei svarbius  niuansus. Šis klausimas yra paliktas pačio tikrintojo nuožiūrai ir profesionalumui. Nes norminiuose aktuose reglamentuojančiuose šią sritį nėra aiškiai apibrėžta kaip išsamiai tikrintojas turi pateikti informaciją.

Dėl to gali kilti pasekmės, įtakojančios paramos dydį, operatyvumą arba  sankcijų taikymą.

Įgyvendinus investicinį projektą ir pateikus mokėjimo prašymą dėl paramos išmokėjimo, po tam tikro laiko turi įvykti projekto vietoje patikra. Apie šią patikrą, gali būti pranešama iš anksto ir suderinus laiką su projekto vykdytoju tikrintojas atvyksta ją atlikti. Tačiau tam tikrais atvejais, šio pranešimo gali ir nebūti, jeigu atvykstama į vietą be įspėjimo arba apie vizitą pranešama tą pačią dieną.

Patikros metu gali būti nustatyta neatitikimų, kurie fiksuojami patikros ataskaitoje, po kurios šie duomenys perduodami  tolimesniam administravimui. Taigi, patikros metu gautų  duomenų ataskaita įtakoja  sprendimą dėl išmokamos paramos dydžio ir laikotarpio per kurį ji gali būti išmokėta. Pvz., norminiai aktai reglamentuoja paramos išmokėjimo laikotarpį 90 dienų, tačiau fiksavus neatitikimus, šis terminas gali būti gerokai ilgesnis.

Dažnais atvejais, šias nemalonias situacijas galima išspręsti, teisinėmis priemonėmis ginant ES paramos gavėjų teises.


Ryšiai su visuomene

Raktažodžiai

advokatai advokatas advokatu bendrija Atleidimas Bankrotai Bausmės vykdymo atidėjimas Bendrija darbdavys fizinis asmuo juridinis asmuo kreditorius Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas Lizingo sutartis magnuslex nuostatų paskolos sandoriai Senaties terminas Sutuoktinių prievolės Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje vekseliai įstatų keitimas Žemės sklypo atidalijimas

Paieška

Kontaktai

Kalvarijų g. 98–37, LT-08211 Vilnius, Lietuva

+370 (5) 2199472 (tel./faks.) info@gremar.lt

2024 m. © Advokatų profesinė bendrija Markevičius, Lukoševičius ir partneriai. Be sutikimo kopijuoti ir platinti tinklapio informaciją draudžiama

Į viršų Į titulinį puslapį