Dėl nuostolių atlyginimo už pažeidimus energetikos srityje

Energetikos teisė – ūkinės teisės šaka, reguliuojanti teisinius santykius energetikos srityje tarp vartotojų ir išteklių tiekėjų. Kiekvienas iš mūsų savo buityje ar versle esame vartotojai bei kasdien susiduriame su poreikiu naudotis elektros energija, gamtinėmis dujomis ir (ar) kitais energetiniais ištekliais.

Neretai, ypač dabartinės energetinės krizės metu, dažnėja situacijos, kai energetikos srityje veikiančios įmonės: nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, skirstomųjų elektros ar dujų tinklų operatoriai, rangovinės organizacijos, saulės ar vėjo elektrinių pardavėjai ar montuotojai, netinkamai vykdo įstatymuose nustatytas ar sudarytose sutartyse prisiimtas pareigas bei įsipareigojimus.

Akcentuotini dažniausiai pasitaikantys vartotojų teisių pažeidimai energetikos srityje:

      – Prisijungimo sąlygų išdavimo vėlavimas pagal teisės aktuose nustatytus terminus;

      – Vėlavimas suteikti elektros ar dujų įrenginių prijungimo paslaugą prie skirstomųjų tinkle;

      – Vėlavimas sumontuoti saulės ar vėjo ekektrines sutartyse nustatytais terminais;

      – Netinkamas suvartotos elektros energijos apskaitymas ir sąskaitų išrašymas ir kt.

Dėl šių pažeidimų vartotojai neretai patiria ne tik nepatogumus, bet ir nuostolius, kadangi negali prijungti laiku prie skirstomųjų tinkle savo įrenginių, negali numatytu laiku įsikurti savo objektuose, negali naudotis sumontuota saulės ar vėjo elektrine ir vartoti šių elektrinių pagaminta energija, o kartais praranda APVA paramą.

Nesutarimai dėl patirtų nuostolių atlyginimo minėtais klausimais gali sukelti ilgai trunkančius ginčus ir teisinius procesus, kurių kartais įmanoma išvengti žinant ir aktyviai ginant vartotojų teises.


Ryšiai su visuomene

Raktažodžiai

advokatai advokatas advokatu bendrija Atleidimas Bankrotai Bausmės vykdymo atidėjimas Bendrija darbdavys fizinis asmuo juridinis asmuo kreditorius Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas Lizingo sutartis magnuslex nuostatų paskolos sandoriai Senaties terminas Sutuoktinių prievolės Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje vekseliai įstatų keitimas Žemės sklypo atidalijimas

Paieška

Kontaktai

Kalvarijų g. 98–37, LT-08211 Vilnius, Lietuva

+370 (5) 2199472 (tel./faks.) info@gremar.lt

2024 m. © Advokatų profesinė bendrija Markevičius, Lukoševičius ir partneriai. Be sutikimo kopijuoti ir platinti tinklapio informaciją draudžiama

Į viršų Į titulinį puslapį