Internetinis sukčiavimas perkant automobilį. Būkite atsargūs

Pastaruoju metu dažnai pasitaiko atvejų, kai žmonės būna apgauti pirkdami prekes internetu. Itin paplito sukčiavimas išviliojant avansą už fiktyviai parduodamą prekę internetu. Pvz. automobilių pardavimo portaluose atsiranda skelbimai apie neva parduodamus automobilius. Pirkėjas viliojamas, pateikiant informaciją apie gerą automobilio komplektaciją, techninę būklę. Paskambinus nurodytu telefonu, pardavėjas stengiasi sudominti visapusiškai girdamas automobilį, tačiau pageidaujant parduodamą automobilį apžiūrėti, pardavėjas ima pasakoti istoriją, kad automobilis dar nėra atvežtas į Lietuvą ir randasi Vokietijoje, ar kurioje nors kitoje šalyje. Automobilis yra geras, tačiau bus atvežtas tik pasirašius internetu atsiųstą sutartį ir pervedus 10 procentų avansą į pardavėjo sąskaitą. Jeigu atvežus automobilio būklė neatitiks pirkėjo lūkesčių, pinigai bus grąžinti. Atrodo, nieko blogo negali nutikti, pasirašoma sutartis, pinigai pervedami per banką konkrečiam asmeniui. Deja, begalinis noras sutaupyti ir siekis, kuo greičiau ir pigiau įsigyti svajonių automobilį pirkėjui pridaro bėdų. Patikėjus tokia istorija ir pardavėjo pažadais, netenkami pinigai ir liekama be prekės. Toks pardavimo verslas itin mėgstamas įkalinimo įstaigose kalinčių „verslininkų“. Dažna schema, kuomet kalintis asmuo, nelegaliai naudodamasis telefonu, per laisvėje esančius bendrininkus patalpina skelbimus internete ir pats atsakinėja į skambučius. Suradęs naivų pirkėją (auką), jam nurodo laivėje esančio asmens banko sąskaitą, kuris gavęs pinigus juos išgrynina ir perduoda kitiems bendrininkams. Pažymėtina, kad dažniausiai į tokias veikas įtraukiami nepilnamečiai arba jaunuoliai ieškantys greito praturtėjimo šaltinių, kurie net nenutuokia dalyvaujantys darant nusikaltimą, kuris kvalifikuojamas kaip sukčiavimas (BK 182 straipsnis) ir gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Patarimai kaip atpažinti galimą sukčiavimą ir išvengti apgaulės:

  1. Prisiminti, kad „pigus sūris būna tik pelėkautuose“. Jeigu parduodamo automobilio kaina yra itin žema arba parduodamas su gera komplektacija, maža rida ir skubiai – didelė tikimybė, kad būsite apgauti.
  2. Pardavėjas teigia, jog automobilį galima bus apžiūrėti tik sumokėjus avansą – siūlo pirkti „katę maiše“.
  3. Pasiūlius susitikti su Pardavėju, jis to vengs.
  4. Visais įmanomais būdais tikrinkite informaciją apie pardavėją.
  5. Būkite atsargūs pateikdami savo kortelės duomenis, kad neatskleistumėte jų sukčiams.
  6. Iškilus net ir mažiausioms dvejonėms, pasitarkite su teisės specialistais.
  7. Užkibus ant sukčių jauko ir už sumokėtus pinigus negavus norimos prekės, jeigu buvo atsiskaitoma per elektroninę bankininkystę, reikia kuo skubiau kreiptis į banką, išdėstyti situaciją. Bankas nagrinėja pateiktą pretenziją ir pasitvirtinus apgavystės faktui grąžina pinigus klientui.
  8. Informuokite policiją.

 


Social relations

Tags

advokatai advokatas advokatu bendrija Atleidimas Automobilio statymas kiemuose Bankrotai Bausmės vykdymo atidėjimas Bendrija darbdavys fizinis asmuo juridinis asmuo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas Lizingo sutartis magnuslex Nepilnamečio vaiko išlaikymas Senaties terminas Sutuoktinių prievolės Teismo paskirtos baudos pakeitimas kita bausme Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje Žemės sklypo atidalijimas

Search

Contacts

Kalvarijų g. 98–37, LT-08211 Vilnius, Lietuva

+370 (5) 2199472 (phone/fax) info@gremar.lt

2024 m. © Advokatų profesinė bendrija Markevičius, Lukoševičius ir partneriai. Be sutikimo kopijuoti ir platinti tinklapio informaciją draudžiama

TOP Home page