Kokia veikla draudžiama karantino metu

Kaip žinia, Lietuvoje įvedus karantiną nuo š.m. kovo 16 dienos yra sustabdyta (draudžiama) kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų, grožio salonų veikla ir fizinis asmenų aptarnavimas.

Draudžiama parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veikla.  Taip pat viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus, kai maistą galima išsinešti arba kitais būdais jį pristatyti fiziniams ir juridiniams asmenims, laikantis higienos reikalavimų.

Sustabdžius fizinių ne maisto prekių parduotuvių veiklą, šios parduotuvės gali vykdyti internetinę prekybą, kai prekės pristatomos fiziniams ar juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų. Šiuo atveju, rekomenduotina atsiskaitymus vykdyti elektroninėmis priemonėmis ir vengti tiesioginio kontakto su pirkėjais, atvežtas prekes palikti nurodytu adresu, naudotis savitarnos terminalų (paštomatų) paslaugomis.

Siekiant užtikrinti karantino reikalavimų ir žmonių saugumą nuo COVID-19  viruso plitimo, maisto parduotuvės bei prekybos centrai yra įpareigoti riboti pirkėjų srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių, užtikrinti, kad lankytojai eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo, rekomenduoti visiems asmenims pirmenybę teikti apsipirkimui internetu, vengiant artimo kontakto, už prekes ir priemones atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, užtikrinti apsipirkimui naudojamų vežimėlių ir krepšių valymą ir dezinfekavimą po kiekvieno jų panaudojimo. Prekybos vietose užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją, darbuotojams sudaryti sąlygas rankų higienai ir dezinfekavimui.

Be šių įpareigojimų parduotuvėms rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvės darbuotojus (įrengti pertvaras tarp darbuotojo ir pirkėjo, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt.); užtikrinti, kad dažnai liečiami paviršiai prekybos įmonių patalpose (durų rankenos, prekių susidėjimo krepšiai, vežimėliai, prekių laikymo lentynos, dėžės, stelažai ir kt.) ir prekėms vežti skirtos transporto priemonės būtų dezinfekuojamos dažniau nei įprasta.

Atkreiptinas dėmesys, kad siekiant suvaldyti žmonių srautus parduotuvėse ir taip mažinti viruso plitimą, Vyriausybė priėmė nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimus, kuriais įpareigojo asmenis prekybos ir paslaugų vietose, kurios nėra uždraustos, lankytis po vieną šeimos narį.


Share on Facebook


Ryšiai su visuomene

Raktažodžiai

advokatai advokatas advokatu bendrija Atleidimas Bankrotai Bausmės vykdymo atidėjimas Bendrija darbdavys fizinis asmuo juridinis asmuo kreditorius Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas Lizingo sutartis magnuslex nuostatų paskolos sandoriai Senaties terminas Sutuoktinių prievolės Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje vekseliai įstatų keitimas Žemės sklypo atidalijimas

Paieška

Kontaktai

Kalvarijų g. 98–37, LT-08211 Vilnius, Lietuva

+370 (5) 2199472 (tel./faks.) info@gremar.lt

2024 m. © Advokatų profesinė bendrija Markevičius, Lukoševičius ir partneriai. Be sutikimo kopijuoti ir platinti tinklapio informaciją draudžiama

Į viršų Į titulinį puslapį